Rakousko

Výstup na významné vrcholy Východních Alp

Náročnost

Pro pokročilé

Typ akce

Alpy

Termín

Léto 2024

Popis akce

Nádherných výstupů na vrcholy Východních Alp je nespočet. Společně se můžeme na vrchol podívat jednoduššími, ale také technicky náročnými variantami. Dle vašich zkušeností se domluvíme na vaše vlastní dobrodružství!

U náročnějších akcí je potřeba základní znalost pohybu na ledovci, základní znalost práce s lanem a také způsobilost k pohybu ve skalním terénu. Pokud tyto dovednosti nemáte, můžeme vám pomoct se na alpský vrchol společně připravit.

Který výstup si vyberete?

Grossvenediger – se svými 3666 m je čtvrtou nejvyšší horou Rakouska. Ledovcem pokrytý vrchol patří k nejzajímavějším vysokohorským cílům rakouských Alp a při výstupu se vám nabídne úchvatný výhled na celou skupinu Vysokých Taur včetně nejvyšší hory Rakouska Grossglockner (3798 m), která se nachází v těsné blízkosti.

Grossglockner – chci zjistit více

Johanisberg – sněhovou pokrývkou zářící hora se impozantně tyčí nad horní částí ledovce Oberster Pasterzenboden a ohraničuje tak ze severozápadu okraj celého mohutného ledovce Pasterze. Tuto horu nelze rozhodně přehlédnout.

Hohe Rifle – je hora ležící v Rakousku v severní části pohoří Zillertalské Alpy. Nachází se ve střední části Tuxského hřebene

a další vrcholy na vaše přání!

Horský vůdce UIAGM má nejvyšší mezinárodní licenci pro práci v horách a disponuje odpovědnostní pojistkou.

Termín

Léto 2024

Cena za 1 os.

od 12 000 czk

Na co se můžete těšit?

Horský vůdce s vámi prodiskutuje vaše plány a domluvíte se společně na vhodném programu.
Pro každý výstup  je nezbytná odpovídající fyzická kondice. Dle náročnosti vybraného vrcholu s horským vůdcem prodiskutujete potřebnost lezeckých zkušeností. Pokud váš vysněný horský vrchol vyžaduje delší a náročnější přípravu nebo potřebujete zdokonalit vaše dovednosti, horský vůdce vám může pomoci s vaší přípravou.
 
Při výuce se intenzivně zaměříme na nácvik v praxi a individuálními přístupu. Každý horský vůdce UIAGM respektuje při své práci obvyklé počty hostů na laně vzhledem k místní lokalitě, túře a typu pořádané akce. Dále vzhledem k celkové garanci bezpečnosti, náročnosti terénu, dále k fyzickým a mentálním schopnostem hostů. Aktivní horský vůdce se prokazuje platnou mezinárodní licencí UIAGM se zaplaceným ročním poplatkem. Pokud se účastníte jakékoliv akce, kde je k postupu nutné lano a pohybujete se v horolezeckém terénu, vyžadujte jako zákazníci, a to i u cestovní kanceláře, osobu způsobilou, horského vůdce UIAGM, který zvolí adekvátní počet osob vzhledem k cílům akce. Dle evropských zákonů je HORSKÝ vůdce s platnou licencí UIAGM jedinou osobou, která smí vodit své hosty po ledovcích.
 • Cena zahrnuje:
  Vedení akce horským vůdcem UIAGM.
  Organizační zajištění akce na místě
  Storno pojištění.

 • Cena nezahrnuje:
  Ubytování na horských chatách, strava
  Náklady vůdce (ubytování, strava, doprava a další výdaje spojené s vedením akce). Tyto výdaje hradí klient.
  Vlastní doprava, je potřebné vzít guida sebou. Případně se domluvíme na zařízení dopravy
  Cestovní pojištění.

 • Vybavení na ledovec:
  Mačky, cepín, sedák, helmu, sešitou smyčku, 2x HMS karabinu. V případě, že vám některé z popsaného vybavení chybí, kontaktujte nás, domluvíme další postup.
 • Vhodné oblečení, obuv a doplňky:
  Počasí na ledovci může být proměnlivé a chladné. Ideální je vrstvit oblečení.
  Spodní izolace (spodní prádlo) softshel kalhoty, nepromokavá bunda (goretex) lehká péřovka (hlavně holky) vesta dvoje rukavice (lehké+teplejší) dvoje ponožky šátek, čepice ledovcové brýle horolezcká obuv “kategorie D ” s možností upnutí maček !! batoh cca 30l, čelovka, základní lékarnička, termoska pojištění Alpenverain – lze sjednat v naší CK vložka do spacáku osobní doklady, mobil, nabíječka
Spí se na horských chatách ve společných noclehárnách. Postele mají “larisa”deku a polštář – vezměte si vlastní  vložku do spacáku. Sociální zařízení je společné. Ubytování s polopenzí stojí od 50  €/osoba/ noc
Pošlete přihlášku formulářem na této stránce. Po obdržení této přihlášky vám pošleme cestovní smlouvu a další potřebné informace. Zálohu je potřeba zaplatit do 10 dnů od uzavření smlouvy převodem na účet. Doplatek za akci dle instrukcí v cestovní smlouvě.

Máte zájem o akci?

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.
Newsletter (nepovinné)
GDPR

Objevujte svět s námi

Nabízíme kompletní logistiku do vybraných destinací po celém světě.

Objevujte svět s námi

Nabízíme kompletní logistiku do vybraných destinací po celém světě.

Akce dle vašich představ

Expedice

Treky

Sníh