Rakousko

Vícedenní přechod Schladminskými Taurami

Náročnost

Středně těžké

Typ akce

Treky / Alpy

Termín

Na objednávku

Popis akce

Vydejte se s námi na pětidenní trek Nízkými Taurami v Rakousku. Čeká nás ráj horských jezer. Součástí našeho alpského přechodu rakouských Alp bude výstup na 2862 m vysoký vrchol Hochgolling, který je jednou z nádherných dominant této části pohoří.

Pro Nízké Taury jsou charakteristická četná horská jezera, pozůstatky již neexistujících ledovců. V tichých karech a mírných muldách se třpytí a leskne více než třicítka jezírek, jedno malebnější než druhé. Po výstupu na Greifenberg budeme mít výhled na celý kotel a kulisu Dachsteinu Vysokých Taur v pozadí. Bezpochyby nejvyšším místem Nízkých Taur je mohutný skalní masiv Hochgolling. Na úpatí jeho severní stěny s výškou více než 1000 metrů se nachází Gollingwinkel, údajně „nejvyšší amfiteátr na světě“.

Celá tato pětidenní túra patří mezi náročnější treky, které vyžadují jistotu při chůzi částečně po úzkých a exponovaných stezkách. Několik málo míst je zajištěných ocelovými lany. První a poslední etapa vyžadují dobrou kondici. Na programu jsou túry trvající převážně 7 hodin s převýšením do 2000 m. Spí se na alpských chatách. Treky průvodcujeme v malých skupinkách do 6 osob.

Tento přechod rakouských Alp je ideální pro ty, kteří hledají zajímavou vícedenní alpskou hřebenovku s možností zajímavých výstupů.

Termín

Na objednávku

Cena za 1 os.

7 800 czk

Na co se můžete těšit?

  • 1.den: ráno odjezd z Čech, příjezd do Rakouska, ubytování v kempu blízko Schladmingu – zahájení, úvodní informace k túře
  • 2.den: výjezd autem na Hochwurzen a přejezd wanderbusem do Schladmingu, následně výjezd lanovkou na Planai. Po skalnatém hřebeni a exponovaných stezkách celodenní túra na Praintertalerhuete
  • 3.den: Asi nejkrásnější část túry po horských jezerech s výstupem na Greifenberg 2618m a sestup na Gollinghuette.
  • 4.den: Prudký výstup a sestup po sněžných polích s možným výstupem na Hochgolling a sestup k chatě Landawirseehuette
  • 5.den: celodenní túra k Ignaz-Mattis-Huette
  • 6.den: Poslední den túry s mírným výstupem a následným sestup na Hochwurzen, sjezd lanovkou. Odjezd.

Túra je vhodná pro pokročilejší turisty, kteří mají chuť vydat se na vícedenní horský přechod a jsou příznivci vysokohorské turistiky. Túra je středně náročná s exponovanými úseky a zajištěnými míst ocelovými lany.

Cena zahrnuje:
Vedení průvodcem
Organizace akce na místě

Cena nezahrnuje:
Dopravu na místo akce
Ubytování a strava
Lanovka
Cestovní pojištění.

První noc doporučujeme v okolí Schladming – Hochwurzen v apartmánech nebo v kempu. Další noci ubytování a strava na alpských chatách (ubytování cca 13 EUR člen AV). Je nutné mít vlastní spacák.

Autem průvodce – např. sraz v Liberci nebo dle domluvy a odjezd společně jedním autem na místo výcviku, odjezd ráno. Náklady na cestu podle skutečného stavu hradí účastníci. Autem hosta – je potřeba dle místa domluvy nabrat průvodce. Náklady hradí účastníci.

Máte zájem o akci?

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.
Newsletter (nepovinné)
GDPR

Objevujte svět s námi

Nabízíme kompletní logistiku do vybraných destinací po celém světě.

Objevujte svět s námi

Nabízíme kompletní logistiku do vybraných destinací po celém světě.

Akce dle vašich představ

Expedice

Treky

Sníh

Skály