Rakousko

Skialpový přechod Ötztal

Náročnost

Pro pokročilé

Typ akce

Alpy / Sníh

Termín

Na objednávku

Popis akce

Užijte si pětidenní skialpinistické dobrodružství v srdci Ötztalských Alp s CK Himalaya! Během tohoto jedinečného zájezdu prozkoumáme úchvatnou horskou scenérii a navštívíme impozantní horské chaty, včetně Martin Busch Hütte, Bella Vista, Hochjoch Hospiz a Vernagt Hütte.

Čeká na vás pět dní plných skialpinismu. Absolvujete náročné výstupy i parádní sjezdy v malebné alpské krajině. Po náročném dni si odpočinete v útulných horských chatách s úchvatným výhledem. Po celou dobu túry budete v péči zkušeného horského vůdce s mezinárodní licencí UIAGM, který vám zaručí maximální bezpečnost a pohodlí. Za příznivých podmínek se můžeme pokusit o výstup na některý z okolních třítisícových vrcholů. Poznáte nové přátele se společnou vášní pro skialpinismus.

Túra je náročná a vyžaduje dobrou fyzickou kondici a skialpinistické zkušenosti. Ötztalské Alpy patří k nejkrásnějším alpským oblastem a nabízí úchvatné panoramatické výhledy.

Horský vůdce UIAGM má nejvyšší mezinárodní licenci pro práci v horách a disponuje odpovědnostní pojistkou.

Termín

Na objednávku

Cena za 1 os.

26 500 czk

Na co se můžete těšit?

 • 1.den: doprava Praha – příjezd do vesničky VENT v Oetztálských Alpách
 • 2.den: výstup na Martin Bush hütte/popřípadě Similaun hütte
 • 3.den: Martin Bush hütte – Bella Vista hütte (v případě zcela obsazené chaty Bella Vista přejezd na tyrolskou stranu a ubytování v Marcheghoffu)
 • 4.den: Bella Vista hütte – Hochjoch hospice, výstup na Palla Bianca (Wiesskugel), pokud by se nenocovala na Bella Vistě, ale v Marcheghoffu, tak se ráno vyjede lanovkou na ledovec a pak se bude pokračovat stejně jako při původní variantě
 • 5.den: Hochjoch hospice – Vernagt hütte, výstup na Fluchtkkogel nebo Guslar spitze
 • 6.den: Vernagt hütte – Vent, návrat k autu a odjezd do ČR
Akce je určená pro zkušené skialpinisty. Účastníci by měli umět dobře lyžovat, zvládat i jízdu v neupraveném terénu a vydržet minimálně 5-6 hodin pohybu na lyžích denně.
Skupinka má maximálně 6 účastníků na jednoho horského vůdce UIAGM. Pro uskutečnění zájezdu jsou potřeba minimálně 4 účastníci. Pokud se přihlásí více účastníků, věnuje se jim další horský vůdce. Maximálně 2 skupiny na jeden termín.
 • Cena zahrnuje:
  Vedení akce horským vůdcem UIAGM pro skupinu 5-6 lidí. Cena skupiny 4 lidí se řeší individuálně
  Organizační zajištění akce na místě
  Storno pojištění.

 • Cena nezahrnuje:
  AV ubytování a polopenze na chatách během pochodu 4 noci
  1 noc ve Ventu, ubytování se snídaní, bez večeře
  Večeře ve Ventu, jídlo a pití mimo polopenze na chatách
  Zapůjčení skialpového či lavinového vybavení
  Lanovka na na Bella Vistu (bude-li potřeba), eventuelně jakékoliv jiné použití lanovky
  doprava z ČR do Ventu a zpět
  Cestovní pojištění.

Nejvhodnější je pojištění/členství Alpenverein. Pokud jej nemáte, můžete zařídit u nás a využijete jej tak po celý rok.
Ubytování alpského typu. Dostaneme přidělenou postel a poličku na věci. Postel je povlečená, jsou tam i peřiny nebo deky, docela teplé. Na chatách je vyžadována vložka do spacáku. Stravování formou polopenze je v ceně. Oběd výběrem z menu dle lokace, ve které se aktuálně budeme nacházet. Kromě polopenze je možné dokoupit vodu, čaj, pivo, víno, polévky, rychlá i vydatná jídla. Někde je tekoucí voda, někde ne, záleží na umístění chalupy. Na některých chatách jsou sprchy, ale spíš počítejte se základní hygienou. VĚTŠINOU NENÍ MOŽNÉ PLATIT PLATEBNÍMI KARTAMI, JE NUTNÁ HOTOVOST, nejlepší jsou EURa.
Pošlete přihlášku formulářem na této stránce. Po obdržení této přihlášky vám pošleme cestovní smlouvu a další potřebné informace. Zálohu je potřeba zaplatit do 10 dnů od uzavření smlouvy převodem na účet. Doplatek za akci dle instrukcí v cestovní smlouvě.

Máte zájem o akci?

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.
Newsletter (nepovinné)
GDPR

Objevujte svět s námi

Nabízíme kompletní logistiku do vybraných destinací po celém světě.

Objevujte svět s námi

Nabízíme kompletní logistiku do vybraných destinací po celém světě.

Akce dle vašich představ

Expedice

Treky