Nepál

Manaslu Trek přes sedlo Larkya La Pass

Náročnost

Extrémně težké

Typ akce

Treky

Termín

20. 10. - 5. 11. 2024

Popis akce

Nádherný sportovnější trek kolem Manaslu (8 163 m), osmou nejvyšší horu světa, nabízí nádherné výhledy na masiv Annapuren, okolní sedmitisícovky a biologickou rozmanitost regionu.

Nejvyšším bodem tohoto treku je průsmyk Larkya La Pass, o kterém se všeobecně věří, že je jedním z nejdramatičtějších průsmyků v Himalájích. Trasa prochází různými typy kulturní krajiny, od nepálských terasovitých políček po typicky tibetskou vysokohorskou krajinu.

Začínat budeme v údolí řeky Buri Gandaki mezi rýžovými políčky obklopenými tropickou džunglí v nadmořské výšce 600 m. Vegetace se bude každý den měnit, z bambusů přes listnaté a jehličnaté lesy až po drsnou velehorskou krajinu. Trek je navržený tak, abychom vám zajistili dostatečný čas na správnou aklimatizaci.

Na trek jezdíme v malých skupinách!

Začněte objevovat svět Himalájí.

Termín

20. 10. - 5. 11. 2024

Cena za 1 os.

od 68 000 czk

Na co se můžete těšit?

 • 1. den: Přílet do Kathmandu v Nepálu – ubytování v hotelu
 • 2. den: Tipy na prohlídku města – Boudhanath jedna z největších a nejznámějších budhistických stup na světě, Pashupatinath hindu klášter a obřadní místo pro kremace, Durbar Square původní královský palác.
 • 3. den: Kathmandú – Arughat 
 • 4. den: Trek z Arughat do Soti Khola (775 m) Z Arughat Bazaru se vydáme do Soti Khola. Cestou si užíváme nádherné výhledy na Shringri Himal. Procházíme vesnicemi Gurung a Magar, kolem polí a kaskádových vodopádů, dokud nedosáhneme Soti Khola. Utáboříme se na březích Soti Khola („khola“ znamená v nepálštině řeka).
 • 5. den: Trek ze Soti Khola do Machha Khola (900 m). Putujeme ze Soti Khola do Machha khola (Rybí řeka). Machha khola je vesnice ležící nad stejnojmenným potokem. Nocleh v kempu.
 • 6. den: Trek z Maccha Khola do Jagatu (1 340 m). Po překročení řeky Machha a Khrola besi se nachází horký pramen zvaný Tatopani. Stezka vede lesem a poté dorazíme do Dovanu, pod nímž teče mohutný Budi Gandaki. Jak se zvyšuje nadmořská výška, peřeje a scenérie procházejí úplnou proměnou. Nocleh v kempu.
 • 7. den: Trek z Jagatu do Ngyaku (2 310 m). Po vystoupání na terasovitý kopec Saguleri a vyhlídku na Sringi Himal (7 177 m) pokračujeme směrem na Sirish Gaon, údolí Gandaki se zužuje odtud tyčícími se strmými stěnami. Nocleh v kempu.
 • 8.den: Trek z Ngyaku do Ghapu (2 100 m) Postupujte po stezce proti proudu řeky Deng – malé vesničce se 4 domy. Procházíme odsud nově vybudovaným skalním tunelem a vyhneme se tak tradičnímu prudkému stoupání. V Ghapu se setkáváme s tibetskou kulturou, kameny Mani a chorteny. Nocleh v kempu.
 • 9.den: Trek z Ghap do Lho (3 200 m) Po překročení dřevěného mostu přes Budhi Gandaki jdeme po cestě lemované domy, které jsou protkány obdělávanými poli. V Namru je opět policejní kontrolní stanoviště. Po Namru přes řeku Hinan pramenící z ledovce Linda a pokračovat do Sho. Je odtud vidět vrchol Naike, sever Manaslu (7 774 m) a Manaslu (8 150 m). Dnes večer táboříme poblíž pramene v Lho gaonu – v malé vesnici. Nocleh v kempu.
 • 10.den: Trek z Lho do Samagompy (3 500 m) Projdete kolem kamenné brány a dlouhé kamenné zdi Mani vesnice za Lho s úplným výhledem na vrchol 29 před vámi. Můžeme si odtud udělat vedlejší výlet k ledovci Pungen, abychom si mohli prohlédnout Manaslu velmi zblízka. Postupujeme po boční moréně ledovce Pungen směrem k Sama. Z vesnice Sama to trvá dalších 20 minut, než se dostaneme do Sama Gompa na noční zastávku. Nocleh v kempech.
 • 11.den: Trek ze Samagompy do Stone Hut (4 500 m) Dnes odtud vystoupáme na terasovitý kopec na protějším břehu řeky Budhi Gandaki směrem k nejvzdálenější trvalé osadě – Samdo. Zde uprostřed nejtěžších přírodních podmínek žije asi 200 vesničanů ve čtyřiceti domech. Nocleh ve stanových kempech.
 • 12.den: aklimatizační den
 • 13.den: Trek z Stone Hut do Bhimphedi (3 590 m), přes Larkya La (5 215 m) Nejdříve stoupáme směrem k Cho Chanda a pak pomalu strmě do kopce k zasněženému sedlu. Z vrcholu je nádherné panorama: Himlung Himal (7 126 m), Cheo Himal (6 820 m), Gyagi Kung, Kang Kuru (6 981 m) a Annapurna II (7 937 m). Sestup je strmý, přes morény, směrem k Bhimphedi. Nocleh ve stanových kempech.
 • 14.den: Trek z Bhimphedi do Tilje (3 900 m) Cesta je jednodušší. Začneme mírným stoupáním přes rýžovou pole směrem k malému průsmyku Karcha La a sestoupíme přes fíkovníky a rododendronové lesy do Tilje. Nocleh ve stanových kempech.
 • 15.den: odjezd z Besi Sahar do Kathmandu (1,345m)
 • 16. den: Tip na výlet v okolí Katmandu – Návštěva Bhaktapuru, Changu Narayan Temple ze 4.století chráněn UNESCO, Swayambhunath – „Opičí klášter.“
 • 17.den: Katmandu odlet
 • Cena zahrnuje:
  Veškerý servis a STRAVA na treku včetně plné penze v průběhu treku v dobrých místních lodgích (v Nepálu jsou běžné denní náklady za jídlo cca 1500 Kč/den)
  NOSIČE, běžná cena 30 USD/den
  Ubytování se snídaní v Káthmandú, přepravu z letiště do hotelu a zpět
  Doprava místní a poplatky za taxi na letiště
  Vstup do parku
  Český horský průvodce, nepálský místní horský vůdce, sirdar, nosiči, pojištění pro sirdara, zdravotní vybavení, v případě potřeby umíme a zajišťujeme záchranu vrtulníkem, koordinace s pojišťovnou.

 • Cena nezahrnuje:
  Vstupní vízum do Nepálu 50 USD
  Letenku a letištní taxy z Prahy do Káthmandú a zpět (možno přiobjednat)
  Stravování a nápoje v restauracích v Káthmandú a na treku (mimo penze)
  Tips pro nosiče
  Náklady spojené se záchranou
  Volitelný program v Káthmandú.

V případě vašeho zájmu nám napište. Ozveme se vám a domluvíme společně termín a detaily.

Ano, obraťte se na nás. Zařizujeme místní logistiku dle vašich požadavků.

Máte zájem o akci?

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.
Newsletter (nepovinné)
GDPR

Objevujte svět s námi

Nabízíme kompletní logistiku do vybraných destinací po celém světě.

Objevujte svět s námi

Nabízíme kompletní logistiku do vybraných destinací po celém světě.

Akce dle vašich představ

Expedice

Treky

Sníh

Skály

Ledy