Nepál

Himaláje - Annapurna 15 denní Trek

Náročnost

Těžký trek

Typ akce

Treky

Termín

20. 10. - 4. 11. 2024

Popis akce

Vydejte se s námi na panoramatický trek kolem Annapuren. Annapurna trek je jedním z největších treků nejen v Nepálu, ale na celém světě.

Trasa vede po stezce Annapurna Circuit Trekking. My končíme v Jomsom. Uvidíme to nejlepší z treku, nádherné výhledy na hory. Shlédneme prastaré buddhistické chrámy, tyčící se himalájské vrcholy a setkáme se s hluboce duchovními místními obyvateli – to vše na naší pěší turistice po stopách prastaré obchodní cesty.

Budeme obcházet Annapurnu (8091 m), desátou nejvyšší horu světa. Celé pohoří obsahuje několik dalších sesterských vrcholů s výškou nad 7000 m – Annapurna II (7937 m), Annapurna III (7555 m). Z několika míst je nádherný výhled na sedmou nejvyšší horu světa, Dhaulágiri (8167 m), a na začátku treku i na osmou nejvyšší horu, Manaslu (8163 m).

Trek je nádherný svou rozmanitostí. Vyšplháme se přes vlhká terasovitá rýžová pole až do mrazivého vysokohorského průsmyku Thorung La ve výšce 5 416m. Odměnou této výzvy nám bude křišťálově čistý pohled na desítky vrcholků oblasti Annapurna a také na začátek Tibetské náhorní plošiny.

Na trek jezdíme v malých skupinách!

Začněte objevovat svět Himalájí.

Termín

20. 10. - 4. 11. 2024

Cena za 1 os.

od 64 500 czk

Na co se můžete těšit?

 • 1. den: Přílet do Kathmandu v Nepálu – ubytování v hotelu
 • 2. den: Tipy na prohlídku města – Boudhanath jedna z největších a nejznámějších budhistických stup na světě, Pashupatinath hindu klášter a obřadní místo pro kremace, Durbar Square původní královský palác.
 • 3. den: Kathmandú – Syange (1211m) – ráno vyrážíme do Besi Sahar (7h, 185 km). Odtud pokračujeme do Syange.
 • 4. den: Syange – Tal (1700m) – projdeme vesnicemi Jagat a Chamje. Pokračujeme podél řeky Marsyangdi. V pozdním odpoledni dorázíme do městečka Tal. Město je známo nádherným vodopádem a krásnými prvními výhledy na okolní hory.
 • 5. den: Tal – Koto (2.650m) – přes vesnici Dharapani (1930 m) pokračujeme kolem vodopádů, abychom se dostali k policejní kontrole v Kuparkodo. Z tohoto místa jsou nádherné výhledy na Annapurnu a Langtang. Kempujeme v polích těsně před vjezdem do vesnice. Cca 6 hodin chůze výstupu.
 • 6. den: Koto – Pisang (3300m) – krátká procházka z Kuparkodo nás přivede do Chame (2 630 m), administrativního centra oblasti Manang. Náš dnešní trek kolem skalních masívů a pohled na město Humde je nezapomenutelný. Pokračujeme v procházce borovým lesem přes řeku, abychom se dostali do osady Tibetan Khampas před vesnicí Pisang. Cestou lze spatřit díky zákazu lovu himalájské ptáky jako např.: holuba sněžného, bažanta krvavého, kavčata červenozubého či orly skalní.
 • 7. den: Pisang – Manang (3450m) – z Pisangu se přesuneme do sušší oblasti regionu. Staneme se svědky odlišné krajiny, kultury a vegetace.
 • 8.den: Manang – aklimatizační den 
 • 9.den: Manang – Leder (4230m)  – Opouštíme Manang a jdeme většinou nad hranici stromů. Odtud je pozvolný výstup na Yak Kharka (4090m) do kempu.
 • 10.den: Leder – Phedi (4.450m) – 5-6h stálého stoupání k průsmyku.
 • 11.den: Phedi – Muktinath(3.760m) – výstup do průsmyku Thorung La (průsmyk) označený dvěma velkými mohylami s vlajícími modlitebními praporky (5416 m). Výhledy z vrcholu jsou úžasné. A strmý sestup.
 • 12.den: Muktinath – Jomsom (2.720m) 
 • 13.den: Odlet do Pokhary
 • 14.den: Odlet z Pokhary do Kathmandu a volný den
 • 15.den: Katmandu odlet
 • Cena zahrnuje:
  Veškerý servis a STRAVA na treku včetně plné penze v průběhu treku v dobrých místních lodgích (v Nepálu jsou běžné denní náklady za jídlo cca 500 – 700 Kč, celkem 10tis.Kč)
  NOSIČE, běžná cena 20 USD/den
  Ubytování se snídaní v Káthmandú, přepravu z letiště do hotelu a zpět
  Letenku Jomsom- Pokhara – Kathmandu a poplatky za taxi na letiště
  Vstup do parku
  Český horský průvodce, nepálský místní horský vůdce, sirdar, nosiči, pojištění pro sirdara, zdravotní vybavení, v případě potřeby umíme a zajišťujeme záchranu vrtulníkem, koordinace s pojišťovnou.

 • Cena nezahrnuje:
  Vstupní vízum do Nepálu 50 USD
  Letenku a letištní taxy z Prahy do Káthmandú a zpět (možno přiobjednat)
  Stravování a nápoje v restauracích v Káthmandú a na treku (mimo penze)
  Tips pro nosiče
  Náklady spojené se záchranou
  Volitelný program v Káthmandú.

V případě vašeho zájmu nám napište. Ozveme se vám a domluvíme společně termín a detaily.

Ano, obraťte se na nás. Zařizujeme místní logistiku dle vašich požadavků.

Máte zájem o akci?

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.
Newsletter (nepovinné)
GDPR

Objevujte svět s námi

Nabízíme kompletní logistiku do vybraných destinací po celém světě.

Objevujte svět s námi

Nabízíme kompletní logistiku do vybraných destinací po celém světě.

Akce dle vašich představ

Expedice

Treky

Sníh

Skály

Ledy