Nepál

Everest Base Camp Trek přes 3 sedla

Náročnost

Extrémně težké

Typ akce

Treky

Termín

14. 10. - 5. 11. 2024

Popis akce

Co se pod Everest do base campu (BC) vydat trochu jinak?

Trek přes tři sedla – Renjo la, Kongma la a Chola spojený s trekem do základního tábora BC Mt. Everestu je náročnější trek, který vás zavede do méně navštěvované oblasti Khumbu s výhledy na nejvyšší hory světa. Trek do BC Everestu je jeho delší variantou a účastníci jsou nadšení, že se nevrací po stejné trase zpět, ale naopak poznají co nejvíce z této nádherné oblasti.

Tato trasa v Nepálu vede odlehlým a nedotčeným údolím Nangpa La, do vesnice Sherpa v Marlungu a do klášterní vesnice Thame.

Následujícího dne po příletu do Kathmandu přeletíme mezi horami na letiště Tenzing-Hillary v Lukle. Načež následuje trek po klasické trase do národního parku Sagarmatha, známý svou barevnou krajinou, divokou řekou Dudh Koshi, gompy a kláštery. Po dosažení sedla Kongma La se nám otevře podívaná na impozantní a praskající ledovec Khumbu.

Během tohoto treku, jehož součástí je návštěva BC Everestu, je možné vystoupat i na výhledový vrchol Kala Patthar (5600 m), odkud jsou jedinečné pohledy na Mt. Everest a ostatní vrcholy a na Gokyo Peak (5357 m). Dále následuje tvrdé stoupání do sedla Cho La, které nás konečně zavede ke kobaltově modrým Gokyo jezerům. Poté, co jsme si užijeme úžasný výhled z pátého jezera a Gokyo Ri, vydáme se do dalšího sedla Renjo La. Po noci v Marlungu se vydáme cestou, kterou po staletí používali tibetští obchodníci přes Nangpa La do Thame. Po klasické trase sejdeme dolů do Lukly a odlétáme zpět do Káthmándú.

Poté nás čeká volný den v Káthmándú, který nabízí krátký průzkum chrámů, svatyní, bazarů a restaurací v Káthmándú.

Na každém kroku se budeme v Nepálu setkávat s buddhismem, který budou připomínat nejenom kláštery, modlitební mlýnky a mniši, ale také všudypřítomné modlitební vlaječky, stúpy a kamenné zídky mani. V Kathmandu se zase seznámíme s hinduismem. Vydejte se na náročnější dobrodružství v Nepálu s námi. (Na trek jezdíme v malých skupinách!)

Začněte objevovat svět Himalájí.

Termín

14. 10. - 5. 11. 2024

Cena za 1 os.

od 84 500 czk

Na co se můžete těšit?

 • 1. den: Přílet do Kathmandu – ubytování v hotelu.  Tipy na prohlídku města – Boudhanath jedna z největších a nejznámějších budhistických stup na světě, Pashupatinath hindu klášter a obřadní místo pro kremace, Durbar Square původní královský palác.
 • 2. den: Kathmandú/Ramechhap – Lukla (2.800m) Let 40 min – Phakding (2600m) – Ranní transfer na letiště, let do Lukly.
 • 3. den: Phakding – Namche Bazaar (3.440m) – Krásné vyhlídky na Mt. Everest i Ama Dablam.
 • 4. den: Namche Baazar aklimatizace (3.440m) – Abychom se aklimatizovali na získanou nadmořskou výšku a řidší vzduch, strávíme den v Namche Bazaar. V tomto městě je několik kvalitních restaurací, hotelů, chat, obchodů, směnáren, internetových kaváren a pekařství, také největší v regionu Everestu. Navštívíme nedaleké muzeum známé pro své tradiční artefakty, které ukazují kulturu Šerpy. Vydáváme se také na letiště Syangboche, odkud můžeme vidět obohacující výhledy na ohromující východ a západ slunce nad himálajským panoramatem.
 • 5. den: Namche Baazar – Deboche (3.800m)– Z vesnice se vydáme po stezce nad Dudh Kosi nádhernými výhledy na hory Everest, Nuptse a Lhotse. Mineme tibetské obchůdky a sestoupíme borovicovým lesem s opětovným výstupem ke klášteru Thyangboche (3 867 m), odkud je nádherný výhled na Everest, Lhotse, Nuptse, Ama Dablam a Taboche a další vrcholy. Klášter Thyangboche byl vážně poškozen požárem v roce 1989, ale od té doby byl přestavěn. Budeme mít čas navštívit kláštery i muzeum. Poté dorazíme do naší čajovny v Deboche.
 • 6.den: Deboche – Dingboche (4.350m) – s výhledem na AmaDablam dále přes soutok Khumbu a ImjaKholas pokračujeme do Dingboche
 • 7. den: Dingboche aklimatizační den
 • 8.den: Dingboche – Chukhung (4.710m) – Dingboche
 • 9.den: Dingboche – Lobuche (4.910m) – dnešní den bude náročný. Vystoupáme na průsmyk Kongma La (5530 m) a poté strmě klesáme a přecházíme ledovec Khumbu. Nocujeme u italské výzkumné stanice. Obtížnost dnešního treku by neměla být podceňována, zejména ve sněhových podmínkách, kde trek přes ledovec na konci dne může být docela vyčerpávající.
 • 10.den: Lobuche – Everest Base kemp (5.365m) – Gorakshep (5.180m)
 • 11.den: Gorakshep – Lobuche (4.910m) – nádherné výhledy na Mount Everest, Nuptse, Lhotse, Ama Dablam, Kangtega, Thamserku, Tawache, Pumori Gyachung Kang plus Khumbu ledopád a ledovec
 • 12. den: Lobuche – Dzonghla (4710m)  – zamíříme na západ k sedlu ChoLa. Volitelný výstup Awi Peak ve výšce 5245 metrů.
 • 13. den: Dzonghla – Tagnag (4.350m) 
 • 14. den: Tagnag – Gokyo (4.790m) – přejdeme ledovec a vystoupáme z postranního morénového údolí kolem krásných jezer se sibiřskými kachnami do vesnice Gokyo
 • 15. den: výstup na malý vrchol Gokyo Ri (5.438m) – vynikající výhledy odtud na Cho Oyu, Everest, Lhotse, Nuptse a Makalu.
 • 16. den: Gyko – Lungden (4.300m) – krásné výhledy na Everest na východě, Rolwaling Himal na západě s dalšími zasněženými vrcholky směrem na sever. Brzy ráno začíná strmý výstup na Renjo-la průsmyk (5 345 m) a poté sestup do osady Lungden 4380 m. S největší pravděpodobností potkáme tibetské obchodníky  s jejich karavanou jaků a naloženého zboží sestupující z průsmyku Nangpa La, který vede z Himalájí z Tibetu.
 • 17. den: Lungden – Thame (3.800m) –  Thame, rodiště Tenzing Norgay Sherpy, se Sirem Hillarym jako první vystoupili na Everest.
 • 18. den: Thame – Monzo (2.825m) 
 • 19. den: Monzo – Lukla (2.800m)
 • 20.den: Lukla – Katmandu – Ráno odlet do Kathmandu.
 • 21.den: Tip na výlet v okolí Katmandu – Návštěva Bhaktapuru, Changu Narayan Temple ze 4.století chráněn UNESCO, Swayambhunath – „Opičí klášter.“
 • 22.den: Katmandu odlet
 • Cena zahrnuje:
  Veškerý servis a stravu na treku včetně plné penze v průběhu treku v dobrých místních lodgích (v Nepálu jsou běžné náklady za jídlo cca 1500 Kč/den)
  Ubytování se snídaní v Káthmandú, přepravu z letiště do hotelu a zpět
  Letenku Ramechhap (případně Kathmandu) – Lukla – Ramechhap (případně Kathmandu) a poplatky za taxi na letiště
  Vstup do Sagarmatha National Park
  Lokální nebo český průvodce, sirdhara a kuchaře, nosiče a jaky, pojištění pro sirdara a kuchaře, zdravotní vybavení, v případě potřeby umíme a zajišťujeme záchranu vrtulníkem, koordinace s pojišťovnou.

 • Cena nezahrnuje:
  Vstupní vízum 50 USD
  Letenku a letištní taxy z Prahy do Káthmandú a zpět (možno přiobjednat)
  Stravování a nápoje v restauracích v Káthmandú a na treku (mimo penze)
  Tips pro lokální tým
  Náklady spojené se záchranou
  Volitelný program v Káthmandú.

V případě vašeho zájmu nám napište. Ozveme se vám a domluvíme společně termín a detaily.

Ano, obraťte se na nás. Zařizujeme místní logistiku dle vašich požadavků.

Máte zájem o akci?

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.
Newsletter (nepovinné)
GDPR

Objevujte svět s námi

Nabízíme kompletní logistiku do vybraných destinací po celém světě.

Objevujte svět s námi

Nabízíme kompletní logistiku do vybraných destinací po celém světě.

Akce dle vašich představ

Expedice

Treky

Sníh

Skály