Nepál

Everest Base Camp Trek po stopách Hillaryho a Tenzinga

Náročnost

Těžký trek

Typ akce

Treky

Termín

1. 11. - 16. 11. 2024

Popis akce

Vydáme se v Nepálu v Himalájích po stopách Hillaryho, Tenzinga a dalších odvážných horolezců údolím Solo Khumbu.

Toto údolí v Nepálu v Himalájích je právem slavné nejen díky své blízkosti k nejvyšší hoře světa 8.850m, ale také kvůli šerpským vesnicím a klášterům. Právě mystický budhistický klášter Tengboche je místem, odkud poprvé spatříme nejen Everest, ale i další nádhernou himalájskou horu Nepálu Ama Dablam.

Cílem treku je základní tábor Everestu v nadmořské výšce přibližně 5.340m. Ze základního tábora není možné nejvyšší horu světa vidět, tak se vydáme na Kala Pattar, kopec ve výšce 5.545m na jižním úbočí Pumori (7.145m). Z Kala Pattaru je nejkrásnější pohled do jižní stěny Everestu s jeho mocným ledovcem Khumbu, kterým byla právě prostoupena první výstupová cesta na Everest v roce 1953.

Trek do Everest BC kempu v Himalájích je nejen pro náročnější trekaře, ale také pro ty, kteří se s Nepálem seznamují a jejich první kroky vedou právě sem.

Na trek jezdíme v malých skupinách!

Začněte objevovat svět Himalájí.

Termín

1. 11. - 16. 11. 2024

Cena za 1 os.

od 69 500 czk

Na co se můžete těšit?

 • 1. den: Přílet do Kathmandu v Nepálu – ubytování v hotelu
 • 2. den: Ramechhap/Kathmandú – Lukla (2.800m) Let 40 min – Phakding (2600m) – Ranní transfer na letiště, let do Lukly. Po obědě se vydáme přes Keyngma, Choplung a Ghat vesnice a pokračujeme přes visutý most nad řekou Dudh Kosi rododendronovým lesem a mezi jaky do Phakdingu.
 • 3. den: Phakding – Namche Bazaar (3.440m) – Po snídani se vydáme stále podél řeky do vesnice Mondzo, která je vstupní branou do Sagarmatha National Park. Překonáme další zavěšený most a prudké stoupání nás zavede k hlavní vesnici šerpů Namche Bazaar.
 • 4. den: Namche aklimatizace: s pěší výlety po okolí. Atraktivní jsou vesnice Khumjung a Khunde se školou a nemocnicí, které založil Edmund Hillary. Namche je obchodním centrem. Možnost nákupů dárků, doplnit vybavení, léky.
 • 5. den: Namche – Tengboche – Deboche (3.757m) Krásné vyhlídky na Mt. Everest i Ama Dablam. Možnost návštěvy kláštera během obřadu v Tengboche.
 • 6. den: Deboche –Dingboche (4.360m) – Cestou lze spatřit díky zákazu lovu himalájské ptáky jako např.: holuba sněžného, bažanta krvavého, kavčata červenozubá či orly skalní.
 • 7. den: Dingboche – aklimatizace – Den můžeme strávit odpočinkem či krátkým výstupem 400m k malé gompě Nangkartshangu, kde je nádherný výhled na pátou nejvyšší horu světa Makalu.
 • 8.den: Dingboche – Lobuche (4.930m) Chukpilhara pietní místo horolezců, kraj je domovem vzácného levharta sněžného.
 • 9.den: Lobuche – Kala Pattar (5.555m) – Lobuche – Gorakshep – Vyjdeme brzy ráno, abychom měli co nejhezčí výhled z nejvyššího bodu našeho treku z Kala Pattaru. Otevře se nám nejznámější pohled na dominantní Mt. Everest (nejvyšší horu světa 8.850m) a sedlo Lho La mezi Nepálem a Tibetem, kromě Everestu uvidíme opět úchvatný Ama Dablam, Lhotse, Nuptse, Kangtengu, Pumori a další velikány. Sestoupíme do Gorak Shepu a zpět do Lobuche s pokračováním do Gorak Shep.
 • 10.den: Gorak Shep – Everest Base Camp (5.364m) – Lobuche – Ráno budeme pokračovat z Gorak Shep a ledovec Khumbu a až do základního tábora pod Mt. Everest. Odtud uvidíme ledopád Khumbu a rozestavěné tábory expedic z různých koutů světa. Odpoledne sestup zpět do Lobuche.
 • 11.den: Lobuche – Deboche (3.757m) – Sestup přes Pheriche, Shomare, Pangboche do Deboche. Návštěva dívčího kláštera.
 • 12.den: Deboche – Monzo (2.835m) – Výšlap do Tengpoche a pak následuje strmé klesání do Phunki Thenga, dále pak přes Kiang Juma do Namche Bazzar. Zastávka v muzeu (zmapovaná historie himalájských šerpů a expedic) a poté strmé klesání do vesničky Monzo.
 • 13.den: Monzo – Lukla – Snadná cesta přes Benkar a Phakding do Lukly. Ubytování v Lodgii, nákup suvenýrů a večerní velká oslava.
 • 14.den: Lukla – Katmandu – Ráno odlet do Ramechhap/Kathmandu.
 • 15.den: Tip na výlet v okolí Katmandu – Návštěva Bhaktapuru, Changu Narayan Temple ze 4.století chráněn UNESCO, Swayambhunath – „Opičí klášter.“
 • 16.den: Katmandu odlet
 • Cena zahrnuje:
  Veškerý servis a STRAVA na treku včetně plné penze v průběhu treku v dobrých místních lodgích (v Nepálu jsou běžné denní náklady za jídlo cca 1500 Kč/den)
  NOSIČE (běžná cena 30 USD/den)
  Ubytování se snídaní v Káthmandú, přepravu z letiště do hotelu a zpět
  Letenku Ramechhap (případně Kathmandu) – Lukla – Ramechhap (případně Kathmandu) a poplatky za taxi na letiště
  Vstup do Sagarmatha National Park
  Český horský průvodce, nepálský místní horský vůdce, sirdar, nosiči, pojištění pro sirdara, zdravotní vybavení, v případě potřeby umíme a zajišťujeme záchranu vrtulníkem, koordinace s pojišťovnou.

 • Cena nezahrnuje:
  Vstupní vízum do Nepálu 50 USD
  Letenku a letištní taxy z Prahy do Káthmandú a zpět (možno přiobjednat)
  Stravování a nápoje v restauracích v Káthmandú a na treku (mimo penze)
  Tips pro nosiče
  Náklady spojené se záchranou
  Volitelný program v Káthmandú.

V případě vašeho zájmu nám napište. Ozveme se vám a domluvíme společně termín a detaily.

Ano, obraťte se na nás. Zařizujeme místní logistiku dle vašich požadavků.

Máte zájem o akci?

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.
Newsletter (nepovinné)
GDPR

Objevujte svět s námi

Nabízíme kompletní logistiku do vybraných destinací po celém světě.

Objevujte svět s námi

Nabízíme kompletní logistiku do vybraných destinací po celém světě.

Akce dle vašich představ

Expedice

Treky

Sníh

Skály