Nepál

Everest Base Camp Trek a výhlídkový let vrtulníkem

Náročnost

Těžký trek

Typ akce

Treky

Termín

Září - Říjen / Duben - Květen

Popis akce

Everest trek v Nepálu je jednou z nejoblíbenějších turistických tras pro turisty, kteří cestují do regionu Everest. Zejména pro ty, kteří milují objevování buddhismu a jeho skrytých pokladů, bude velmi osobním budhistickým zážitkem návštěva klášteru Tengboche.

Obecně lidé navštěvují toto izolované a osamělé území Nepálu, aby se osvobodili od vystresované mysli. Pohostinnost lidí kolem kláštera okouzlí takovým způsobem, že přicházejí znovu a znovu a tvoří si v srdci po celou dobu života srdečné vzpomínky na Nepál.

Cesta do Tengboche začíná 35 minutovým letem z Káthmándú do Lukly. Poté trek pokračuje do krásného údolí zvaného údolí Dudh Koshi s cílem dostat se do nejnavštěvovanějšího města v regionu Namche Bazaar.

Následně se pokračuje v cestě do krásného kláštera Tengboche, místa obklopeného himálajskými lesy, které je v divočině považováno za posvátné a bohaté. Je také místem, odkud spatříme nejen Everest, ale i další nádhernou horu Ama Dablam. Pak se vrací zpět do Namche a vyhlídkovým letem vrtulníkem přes Everest base camp a okolní osmitisícovky nakonec do Lukly.

Na trek jezdíme v malých skupinách!

Začněte objevovat svět Himalájí.

Termín

Září - Říjen / Duben - Květen

Cena za 1 os.

Na vyžádání

Na co se můžete těšit?

 • 1. den: Přílet do Kathmandu – ubytování v hotelu
 • 2. den: Tipy na prohlídku města – Boudhanath jedna z největších a nejznámějších budhistických stup na světě, Pashupatinath hindu klášter a obřadní místo pro kremace, Durbar Square původní královský palác.
 • 3. den: Kathmandú – Lukla (2.800m) Let 40 min – Phakding (2600m) – Ranní transfer na letiště, let do Lukly.
 • 4. den: Lukla – Monzo (2.825m) – Zamíříme na sever, abychom se připojili k hlavní stezce v Chablungu a potom podél Dudh Koshi do Ghat. Projdeme vesnicí Phakding a pokračujeme po stezce na sever až do údolí do Benkaru. Překročíme řeku ještě jednou a projdeme Chomoa, místo japonského zemědělského projektu.
 • 5. den: Monzo – Namche Bazaar (3.440m) – Krásné vyhlídky na Mt. Everest i Ama Dablam.
 • 6. den: Namche Baazar aklimatizace (3.440m) – Abychom se aklimatizovali na získanou nadmořskou výšku a řidší vzduch, strávíme den v Namche Bazaar. V tomto městě je několik kvalitních restaurací, hotelů, chat, obchodů, směnáren, internetových kaváren a pekařství, také největší v regionu Everestu. Navštívíme nedaleké muzeum známé pro své tradiční artefakty, které ukazují kulturu Šerpy. Vydáváme se také na letiště Syangboche, odkud můžeme vidět obohacující výhledy na ohromující východ a západ slunce nad himálajským panoramatem.
 • 7. den: Namche Baazar – Tengboche (3.860m) – Vyšplhejte se nad podkovu, Namche, a získejte první skutečné výhledy na himálajské vrcholy: Mt. Ama Dablam dominuje panoramatu, když znovu sestoupíme do Dudh Koshi a obědváme v Phungitenga (3 247 m), než vystoupáme do kláštera Tengboche (3 867 m). Nachází se na travnatém pahorku a je obklopen horami. Tengboche může oprávněně prohlásit, že je to jedno z nejlepších světových krásných míst. Na východě jsou Ama Dablam a Khagtega a na severu Mt. Everest, Lhotse a Nuptse. Na jihu Thamserku a West Kongde jsou také vidět. Klášter stojí za návštěvu..
 • 8.den: Prohlídka vrtulníkem na Everest Base camp a návrat do Lukly (2840 m – 1–2 hodiny) – Dnes ráno čekáme na vrtulník, abychom vyrazili malebným letem do tábora Everest Base a okolních hor. Na palubu vrtulníku v Namche začíná naše heli tour. U Everestu budeme létat mezi mohutnými himálajskými giganty: Ama Dablam [6856m], Thamserku [6608m] Kantega [6685m], Lhotse [8501m], Nuptse [7879m] se vstupem do západního tábora Mount Everest. Kde zůstaneme chvíli a fotíme, než odjedeme zpět do Lukly.
 • 9.den: Lukla – Katmandu – Ráno odlet do Kathmandu.
 • 10.den: Tip na výlet v okolí Katmandu – Návštěva Bhaktapuru, Changu Narayan Temple ze 4.století chráněn UNESCO, Swayambhunath – „Opičí klášter.“
 • 11.den: Katmandu odlet
 • Cena zahrnuje:
  Veškerý servis a stravu na treku včetně plné penze v průběhu treku v dobrých místních lodgích (v Nepálu jsou běžné náklady za jídlo cca 1500,- Kč/den)
  NOSIČE (běžná cena 30 USD/den)
  Ubytování se snídaní v Káthmandú, přepravu z letiště do hotelu a zpět
  Letenku Ramechhap (případně Kathmandu) – Lukla – Ramechhap (případně Kathmandu) a poplatky za taxi na letiště
  Heli tour Tengboche – EBC – Lukla
  Vstup do Sagarmatha National Park
  Český a lokální průvodce, sirdara a kuchaře, nosiče a jaky, pojištění pro sirdara a kuchaře, zdravotní vybavení, v případě potřeby umíme a zajišťujeme záchranu vrtulníkem, koordinace s pojišťovnou.

 • Cena nezahrnuje:
  Vstupní vízum 50 USD
  Letenku a letištní taxy z Prahy do Káthmandú a zpět (možno přiobjednat)
  Stravování a nápoje v restauracích v Káthmandú a na treku (mimo penze)
  Náklady spojené se záchranou
  Volitelný program v Káthmandú.

V případě vašeho zájmu nám napište. Ozveme se vám a domluvíme společně termín a detaily.

Ano, obraťte se na nás. Cena v základní službě se pohybuje pro skupinu od 4 účastníků od 2590 USD/os.

Máte zájem o akci?

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.
Newsletter (nepovinné)
GDPR

Objevujte svět s námi

Nabízíme kompletní logistiku do vybraných destinací po celém světě.

Objevujte svět s námi

Nabízíme kompletní logistiku do vybraných destinací po celém světě.

Akce dle vašich představ

Expedice

Treky

Sníh

Skály

Ledy