Maroko

Výstup na Djebel Toubkal trek s výletem a nocí v poušti

Náročnost

Těžký trek

Typ akce

Treky

Termín

Na objednávku

Popis akce

Maroko se svými berberskými vesnicemi Vysokého Atlasu nabízí krásný a zajímavý výstup na nejvyšší horu severní Afriky Jebel Toubkal (4167 m).

Vydáme se poté dále do vnitrozemí a na velbloudech budeme objevovat nádheru pouště. Čeká nás nomádské nocování s pestrou večeří mezi písečnými dunami. Neopomineme ani exotické trhy a nezapomenutelnou atmosféru Marrakeše. Poznej s námi to pravé Maroko. Ve Vysokém Atlasu pořádáme také skialpové expedice. Nebo s námi můžeš vyrazit na lezeckou akci na místním červeném vápenci.

Horský vůdce UIMLA má nejvyšší mezinárodní licenci pro práci v horách a disponuje odpovědnostní pojistkou.

Termín

Na objednávku

Cena za 1 os.

43 900 czk

Akci organizujeme také na zakázku. Program vám připravíme dle vašich požadavků. S anglicky mluvícími místními průvodci a řidiči nebo také s česky mluvícím UIMLA horským průvodcem – od zcela individuálního programu až po komplexní servis. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat.

Na co se můžete těšit?

1.Den: příjezd do Marakeshe a noc v hotelu Ali

2.Den: odjezd směr Tizi cca 1h 30 min do výšky 1400mnm. Přesun do vesnice Azib Tamsoulte a noc ve výšce 2300 mnm. 5 hodin chůze

3.Den: výstup na Tizintadate 3500 mnm a sestup na chatu Neltner 3207 mnm. 6,5 h chůze.

4.Den: výstup na vrchol Toubkal 4165 mnm. 3,5h chůze a sestup na chatu Neltner – oběd a sestup do vesnice Aremddarmed, nocleh v Gite d Etape 1960 mnm

5.Den: Aremd soutěska Dades. Cesta přes průsmyk Tichka do výšky  2260 mnm. Cestou navštívíte slavnou Kasbu Ait Ben Haddou, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. V Ouarzazate, přezdívaném “brána do pouště”, se zastavíte na oběd a budete mít možnost navštívit museum a další. Dále bude cesta pokračovat přes svěží oázu Skoura, město Kalaat M’gouna, známé také jako “Údolí růží”, než konečně dorazíte do nádherné soutěsky Dades. Noc strávíte v malebném hotelu v regionu, kde si můžete vychutnat vynikající večeři.

6.Den: Dadesova soutěska – Merzouga. Druhý den vašeho dobrodružství vás zavede ještě dál do srdce marocké pouště, do Merzougy. Cestou uvidíte Údolí tisíce Kasb, což jsou berberské stavby, Tinghir a působivou soutěsku Todra. Zastavíte se také v Erfoudu a Rissani a zároveň se budete kochat krásami oázy Tifilalte. Vaším konečným cílem bude Erg Chabi v Merzouze, kde si užijete nezapomenutelné zážitky. Projedete se na velbloudech a budete pozorovat západ slunce nad zlatými dunami, než se vydáte do pouštního bivaku. Pod jasnou hvězdnou oblohou strávíte kouzelnou noc a na místě si vychutnáte vynikající večeři.

7.Den: Merzouga – Marrákeš. Třetí den budete mít před snídaní možnost obdivovat východ slunce nad dunami Merzouga. Poté je čas vydat se na zpáteční cestu do Marrákeše. Cestou zpět budete projíždět přes Erfoud a Ouarzazate, kde se zastavíte na oběd. Budete pokračovat v cestě do Marrákeše, kam dorazíte kolem 20:00 marrákešského času.

8.Den: Odjezd z Marrakéše na letiště

Jezdíme v malých skupinách!
Jsme tak schopni zaručit vám kvalitu zájezdu a individuální přístup, který zvyšuje šanci, jak se dostat na vrchol!

 • Cena zahrnuje:

  UIMLA horský průvodce česky mluvící
  Anglicky mluvící místní průvodce (současně v roli řidiče)
  Kuchař na treku
  Privátní transport dle itineráře
  Plná penze v průběhu celého výletu: strava, čaj dle itineráře(minerální voda a jiné drinky nejsou v ceně!)
  Ubytování hotely, penziony a stany dle itineráře
  Velbloudi a výlet do pouště

 • Cena nezahrnuje:

  Mezinárodní letenka
  Spropitné
  Drinky (mimo čaje)
  Vstupy do památek a muzeí
  Jiné výdaje nad rámec itineráře
  Osobní výdaje
  Storno/Cestovní pojištění

V případě zájmu lze sjednat cestovní pojištění UNIQA. Storno pojištění bude připočítáno k ceně – není povinné.
Pošlete přihlášku formulářem na této stránce. Po obdržení této přihlášky vám pošleme cestovní smlouvu a další potřebné informace. Zálohu je potřeba zaplatit do 10 dnů od uzavření smlouvy převodem na účet. Doplatek za akci dle instrukcí v cestovní smlouvě.

Máte zájem o akci?

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.
Newsletter (nepovinné)
GDPR

Objevujte svět s námi

Nabízíme kompletní logistiku do vybraných destinací po celém světě.

Objevujte svět s námi

Nabízíme kompletní logistiku do vybraných destinací po celém světě.

Akce dle vašich představ

Expedice

Treky

Sníh

Skály

Ledy