Norsko

Lodí na skialpy na Lofoty

Náročnost

Středně náročná

Typ akce

Sníh

Termín

16.3. - 23. 3. 2025

Popis akce

Zažijte Sever. Pojďte s námi na skialpech i na lodi prozkoumat nádhernou a divokou přírodu v kouzelném arktickém prostředí.

Nabízíme lyžařské/snowboardové výlety na poloostrov Lofoty pod vedením horského vůdce UIAGM. Naše expediční loď je postavena a upravena pro freeride výlety v arktickém prostředí.

Lofoty v severním Norsku nabízí nádherný výhled a jsou jedním z nejkrásnějších míst na světě. Na pěti hlavních ostrovech Lofoty jsou rozmístěny dramatické žulové hory, krásné písečné pláže a rybářské vesnice. Nekonečné možnosti pro túry, od sjezdu z vrcholu hory, testování kuloárů a otevřených březových lesů, jistě splní ambice každého freeride dobrodruha, ať už začátečníka nebo pokročilého.

V dálce vypadají ostrovy jako horská zeď, a proto se jim říká Lofotova zeď. Osada je z velké části shromažďována v městských oblastech, zvaných „rybářské vesnice“. Pobřežní klima s proudem v jeho zálivu vytváří mírné zimy a v létě je poměrně chladno. Ostrovy mají úzké fjordy a mezi ostrovy je úzká úžina. V úžině jsou silné přílivové proudy. Lofoty jsou také snem pro milovníky zvířat. Je zde největší kolonie mořských orlů na světě. A velká šance je také vidět velryby a delfíny.

Zveme vás na jedno z nejlepších míst na světě pro freeride!

Horský vůdce UIAGM má nejvyšší mezinárodní licenci pro práci v horách a disponuje odpovědnostní pojistkou.

Termín

16.3. - 23. 3. 2025

Cena za 1 os.

od 59 000 czk

Na co se můžete těšit?

Je potřeba mít zkušenosti s jízdou na lyžích a nebo splitboardu ve volném terénu, pokud máte pochybnosti objednejte si testovací den.
 • Den 1 (den příjezdu) – nalodění a úvodní instruktáž
 • Den 2-7 – Skialpové túry
 • Den 7 (Den odjezdu)
 • Cena zahrnuje:
  Šest skialpových/splitboarding dnů
  Ubytování 6 dnů (7 nocí) na palubě NONOAH
  Horského vůdce UIAGM

 • Cena nezahrnuje:

  mezinárodní letenka, transfer k nástupu na loď – Svolvaer, skialp vybavení + lavinový set, strava a nápoje. Na lodi je kuchyňka a na stravě se v rámci skupiny domluvíme dle priorit účastníků.
 • Minimální počet účastníků ve skupině: 4 osoby
Skialpové túry na poloostrově Lofoty skýtají dechberoucí výhledy na fjordy a Atlantic. Během túry dojedete na lyžích až k jeho hladině.
V každé skupině je max 6 osob.
Ano, nemá to vliv na výběr terénu nebo lyžování, takže to funguje skvěle.
 
 
V případě vašeho zájmu nám napište. Ozveme se vám a domluvíme společně termín a detaily. Abychom vyhověli co nejlépe vašim požadavkům na termín, doporučujeme objednávat co nejdříve, nejlépe v podzimních měsících.

Máte zájem o akci?

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.
Newsletter (nepovinné)
GDPR

Objevujte svět s námi

Nabízíme kompletní logistiku do vybraných destinací po celém světě.

Objevujte svět s námi

Nabízíme kompletní logistiku do vybraných destinací po celém světě.

Akce dle vašich představ

Expedice

Treky