Francie

Výstup na Mont Blanc s horským vůdcem UIAGM

Náročnost

Pro pokročilé

Typ akce

Alpy

Termín

Léto 2024

Popis akce

Pokud jste se rozhodli, vydat se s námi na nejvyšší horu Alp – Mont Blanc, připravte se na fyzicky náročnější túru. Dostat se na vrchol 4810 metrů nad mořem a rozhlédnout se po okolních alpských vrcholech, však stojí za to.

Jako nezbytnou součástí výstupu vnímáme aklimatizaci. Abyste si zvykli na řídký vzduch, podnikneme před samotným výstupem na vrchol aklimatizační túry.

Na vrchol Mont Blanc je s námi možné vystoupit dvěma způsoby:

 • Přes Dôme du Goûter – obtížnost PD– Jedná se o nejfrekventovanější letní cestu na vrchol Mont Blancu. Východisko je v Chamonix nebo Saint Gervais. Ve vrcholový den se vyráží z chaty Goûter 3 817 m n. m. nebo nebo Tete Rousse 3 167 m n.m.
 • Přes Aiguille du Midi – obtížnost PD+. Naše oblíbená cesta sleduje hřeben, na němž se nacházejí další významné vrcholy masivu Mont Blancu – Mont Blanc du Tacul a Mont Maudit. I proto je přezdívaná Cesta tří Mont Blanců. Východiskem je koncová stanice lanovky Aiguille du Midi v Chamonix v nadmořské výšce 3 842 metrů. Jedná se o technicky náročnější cestu, ale stále jí řadíme mezi snadné výstupy. Horský vůdce má maximálně 1 klienta.

UPOZORNĚNÍ: pro výstup přes Gouter je potřeba objednávat výstupy na danou sezónu do konce října před nadcházející sezónou! Chaty jsou obsazené krátce po spuštění rezervačního systému v listopadu. Již teď bereme objednávky na rok 2025!

Horský vůdce UIAGM má nejvyšší mezinárodní licenci pro práci v horách a disponuje odpovědnostní pojistkou.

Termín

Léto 2024

Cena za 1 os.

od 34 500 czk

Na co se můžete těšit?

 • 0.den – přesun na místo
 • 1.den – aklimatizační túra
 • 2.den – výstup na horskou chatu
 • 3.den – výstup na Mt.Blanc
 • 4.den- sestup a odjezd/případně rezervní den
Pro výstup na Mont Blanc byste měli disponovat skvělou fyzickou kondicí ( např.být schopni ujít 20km v jednom “zátahu”), mít zkušenosti s chůzí na mačkách v kombinovaném terénu (skála, sníh, ledovec).
Maximálně 2 osoby na horského vůdce UIAGM přes Dôme du Goûter. Přes Aiguille du Midi maximálně 1 osoba na horského vůdce.
 • Cena zahrnuje:
  Vedení akce horským vůdcem UIAGM.
  Organizační zajištění akce na místě
  Storno pojištění.

 • Cena nezahrnuje:
  Ubytování v apartmánu a na horských chatách, strava
  Jízdné lanovky
  Náklady vůdce (ubytování, strava, doprava a další výdaje spojené s vedením akce). Tyto výdaje hradí klient.
  Vlastní doprava, je potřebné vzít guida sebou. Případně se domluvíme na zařízení dopravy
  Cestovní pojištění.

Sebou vybavení na ledovec (mačky, cepín, sedák, helmu, 2x HMS karabinu). Co nemáte, domluvíme se. Nahoře bude panovat zima. Takže nezapomeňte teplé a nepromokavé oblečení, kulicha a rukavice. Alespoň dvoje. Pořádné pohorky, batoh (cca 30l), sluneční brýle, termosku a hlavně pojištění.
Spí se na horských chatách ve společných noclehárnách. Postele mají dvě deky a polštář – vezměte si vlastní vložku do spacáku. Sociální zařízení je společné. Ubytování s polopenzí stojí od 50 do 120 € / osoba / noc (s Alpenvereinem o cca 10 € méně). Platí se na místě chataři. V Chamonix v apartmánu nebo v kempu.
Pošlete přihlášku formulářem na této stránce. Po obdržení této přihlášky vám pošleme cestovní smlouvu a další potřebné informace. Zálohu je potřeba zaplatit do 10 dnů od uzavření smlouvy převodem na účet. Doplatek za akci dle instrukcí v cestovní smlouvě.

Máte zájem o akci?

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.
Newsletter (nepovinné)
GDPR

Objevujte svět s námi

Nabízíme kompletní logistiku do vybraných destinací po celém světě.

Objevujte svět s námi

Nabízíme kompletní logistiku do vybraných destinací po celém světě.

Akce dle vašich představ

Expedice

Treky