Francie

Skialp výstup na Mont Blanc s horským vůdcem UIAGM

Náročnost

Pro pokročilé

Typ akce

Alpy / Sníh

Termín

26.5. - 30. 5. 2024

Popis akce

Pokud jste se rozhodli zdolat s námi Mont Blanc na skialpech, čeká vás fyzicky náročná túra, která prověří vaše síly a vytrvalost. Dosáhnout vrcholu ve výšce 4810 metrů nad mořem a pokochat se dechberoucími panoramatickými výhledy na okolní alpské velikány je však zážitek, který vám navždy utkví v paměti.

Abychom vám pomohli zdárně zvládnout tuto výzvu, klademe velký důraz na důkladnou aklimatizaci. Před samotným výstupem na vrchol podnikneme několik aklimatizačních túr, které vašemu tělu pomohou zvyknout si na řídký horský vzduch a vysokou nadmořskou výšku. Díky tomu budete lépe připraveni na náročné stoupání a sníží se riziko výškové nemoci.

Během aklimatizačních túr navštívíme některé z krásných horských chat v okolí Mont Blancu. Tyto túry nám dají možnost seznámit se s terénem a s náročností výstupu.

Díky zodpovědnému přístupu k bezpečnosti si můžete s CK Himalaya užít výstup na Mont Blanc naplno a vychutnat si tento jedinečný zážitek bez zbytečných komplikací.

Horský vůdce UIAGM má nejvyšší mezinárodní licenci pro práci v horách a disponuje odpovědnostní pojistkou.

Termín

26.5. - 30. 5. 2024

Cena za 1 os.

od 34 500 czk

Na co se můžete těšit?

Pro výstup na Mont Blanc byste měli disponovat skvělou fyzickou kondicí ( např.být schopni ujít 20km v jednom “zátahu”) a být zkušený v jízdě na skialpech.
Maximálně 2 osoby na horského vůdce UIAGM.
 • Cena zahrnuje:
  Vedení akce horským vůdcem UIAGM.
  Organizační zajištění akce na místě
  Storno pojištění.

 • Cena nezahrnuje:
  Ubytování v apartmánu a na horských chatách, strava
  Jízdné lanovky
  Náklady vůdce (ubytování, strava, doprava a další výdaje spojené s vedením akce). Tyto výdaje hradí klient.
  Vlastní doprava, je potřebné vzít guida sebou. Případně se domluvíme na zařízení dopravy
  Cestovní pojištění.

Sebou vybavení na ledovec (mačky, cepín, sedák, helmu, 2x HMS karabinu) a skialpový a lavinový set. Co nemáte, domluvíme se. Nahoře bude panovat zima. Takže nezapomeňte teplé a nepromokavé oblečení, kulicha a rukavice. Alespoň dvoje. Pořádné pohorky, batoh (cca 30l), sluneční brýle, termosku a hlavně pojištění.
Spí se na horských chatách ve společných noclehárnách. Postele mají dvě deky a polštář – vezměte si vlastní vložku do spacáku. Sociální zařízení je společné. Ubytování s polopenzí stojí od 50 do 120 € / osoba / noc (s Alpenvereinem o cca 10 € méně). Platí se na místě chataři. V Chamonix v apartmánu nebo v kempu.
Pošlete přihlášku formulářem na této stránce. Po obdržení této přihlášky vám pošleme cestovní smlouvu a další potřebné informace. Zálohu je potřeba zaplatit do 10 dnů od uzavření smlouvy převodem na účet. Doplatek za akci dle instrukcí v cestovní smlouvě.

Máte zájem o akci?

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.
Newsletter (nepovinné)
GDPR

Objevujte svět s námi

Nabízíme kompletní logistiku do vybraných destinací po celém světě.

Objevujte svět s námi

Nabízíme kompletní logistiku do vybraných destinací po celém světě.

Akce dle vašich představ

Expedice