Bolívie/Peru

Výprava do říše Inků

Náročnost

Těžký Trek

Typ akce

Treky

Termín

Na objednávku

Popis akce

Peru a Bolívie jsou nádherné země plné barev, kde budeme objevovat tajemství Inků, obdivovat zasněžené štíty šestitisícovek, tyrkysová jezera, mohutné duny písečných pouští či archeologické poklady předkolumbovských kultur.

Ochutnáme také část legendární Inka trail. Navštívíme Cusco, incký „pupek světa“ a jedno z nejkrásnějších peruánských měst. Dále se podíváme k jezeru Titicaca, navštívíme obětní chrám Aclla Huasi, kaktusový ráj na ostrově Incawasi, pohádkovou solnou plán Uyuni a další krásná místa.

Horský vůdce UIMLA má nejvyšší mezinárodní licenci pro práci v horách a disponuje odpovědnostní pojistkou.

Termín

Na objednávku

Cena

od 5600 usd

Akci organizujeme také na zakázku. Program vám připravíme dle vašich požadavků. S anglicky mluvícími místními průvodci a řidiči nebo také s česky mluvícím UIMLA horským průvodcem – od zcela individuálního programu až po komplexní servis. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat.

Na co se můžete těšit?

— Bolívie —

1.den:
transfer z letiště do hotelu, prohlídka La Paz

2.den: COPACABANA & LAKE TITICACA.
Vydáme se na cestu k jezeru Titicaca (cca 4 hodiny) Cestou navštívíme muzeum Paulina Estebana, bolivijského Indiána. Zjistíme, jak se dělá druh rákosových lodí pomocí rákosu tora, endemického druhu v Andách. Poté přejedeme do Copacabany (3825 m / 12546 ft) na břeh jezera Titicaca. Je to krásné město a oblíbené letovisko a poutní oblast se spoustou věcí k vidění a několika okolními kopci, které nabízejí úchvatný výhled na jezero a na Cordillera Real. Na pláži Copacabana se nalodíme na motorový člun a pokračujeme v cestě další hodinu až na nejzazší jižní stranu Slunečního ostrova (Isla del Sol), kde přistaneme poblíž inckého chrámu zvaného Pilkokaina a poobědváme v typické restauraci s nádherný výhledem na jezero, kde si vychutnáme tradiční pozdní oběd. Poté navštívíme chrám Pilkokaina. V pozdním odpoledni se vydáme na procházku na nejvyšší bod ostrova (4070 m), abychom si užili západ slunce nad jezerem. Návrat do lodge na večeři a nocleh. (L, D)

3.den: COPACABANA – WALK TO INCA GARDEN & MOON ISLAND.
Ráno se z hotelu vydáme na hodinovou procházku s návštěvou idylické zahrady s inckým pramenem považovaným místními za fontánu mládí. Poté se přeplavíme lodí na Moon Island (asi 45 minut jízdy). Navštívíme Chrám slunečních panen Aclla Huasi, kde byly dívky vychovávány k obětování. Z vesničky Coati se přepravíme další loďi k replikám plovoucích ostrovů lidu Urus, zde si ulovíme na oběd pstruhy. Zpět v Copacabaně navštívíme indiánské trhy a kostel Copacabana, který ukrývá slavnou Pannu Marii z La Candelaria. Návrat zpět do do La Paz. Nocleh v hotelu. (BLD)

4.den: SALT FLAT OF UYUNI & QUEMES.
Brzy ráno přeletíme do Uyuni (hodinový let). Přesuneme se autem 4×4 do vesnice Colchani a prozkoumáme, jak místní obyvatelé přeměňují přírodní sůl na jedlou sůl pomocí rustikálních pecí a nástrojů. Colchani je vchodem do pohádkové solné pláně Uyuni. Cestou se dále zastavíme na ostrově Incawasi, který je obřím shlukem kamenů sopečného popela se stovkami obřích kaktusů, které se tyčí všude kolem. Ve vesničce Quemes navštívíme jeskyni Galaxie s neobvyklými skalními útvary. Ubytování v hotelu v komfortním rustikálním uměleckém stylu Tayka Hotel de Piedra. Nocleh ve výšce 3800 m. Cca 7 hodin cesty. (BLD)

5.den: DESIERTO DE SILOLI.
Projíždíme kolem San Juan s prohlídkou neobvyklých hrobů vyrobených z korálových fosilií. Po průjezdu solnou plání Chiguana se dostaneme k lávovým proudům Ollague a projedeme kolem řady barevných jezer (Cañapa, Hedionda, Chiarkota, Honda) s velkou koncentrací andského ptactva. Ubytování v hotelu Tayka del Desierto. Nocleh ve výšce 4600 m. 7 hodin cesty (B, L, D)

6.den: DESIERTO SILOLI & LAGOON COLORADA & NEGRA & MALLKU.
Budeme projíždět kolem kopce Silala s velkým množstvím andských svišťů. Zastavíme u obrovských liparských útvarů se surrealistickými postavami „Arbol de Piedra“. Zde keřovitá vegetace zcela zmizí a ustoupí dunám. Za hodinu dorazíme do Lagoon Colorada a vychutnáváme si fascinující kouzelné prostředí červené laguny s nesčetnými plameňáky poletujícími všude kolem. Ubytování v hotelu Mallku Cueva. (B, L, D)

7. den: NÁVRAT DO UYUNI.
Cestou zpět do Uyuni mineme Lagoon Negra, lávové proudy a rupestriánské malby Mallku. Liparské útvary Ciudad Italia, hřbitov vlaků (obrovské shluky starých historických vlaků. Příjezd do Uyuni v 13:30 na pozdní oběd a ubytování v hotelu Casa de Sal. V 17.00 se přesuneme na solnou pláň, kde si užijeme západ slunce. Návrat do hotelu. (BL)

8.den: LET DO LA PAZ.
Transfer na letiště a přelet do La Paz. Transfer do Hotelu Bivouac. (B)

9.den: ODLET. Po snídani odlet do Cusca. (B)

— Peru —

9.den: TRANSFER A CITY TOUR
Po příletu na letiště v Cuscu, transfer do hotelu. Odpoledne se vydáme na prohlídku města: návštěva katedrály, Koricancha (nejpřepychovějšího chrámu Inků) a nádherných ruin Saqsaywaman, Kenko, Pukapukara a Tambomachay. Po návštěvě těchto míst se vrátíme zpět do Cusca. (L)

10.den: FULL DAY SACRED VALLEY
Po snídani se přesuneme do Pisacu, kde navštívíme jeho typický řemeslný trh, který je dobrým důvodem k zastavení a nalezení jedinečných a autentických suvenýrů. Poté navštívíme archeologické místo Pisac, naleziště Inků zůstává poněkud záhadné, pokud jde o jejich absolutní účel, ale pravděpodobně byly součástí osady podél důležité incké cesty. S amazonským deštným pralesem na východ od hor Pisac představoval jakýsi spojovací bod mezi vysočinou a džunglí.  Po obědě v posvátném údolí pojedeme do města Ollantaytambo, jednoho z posledních inckých měst. Nocleh v hotelu v Sacred Valley. (B, L)

11.den: TOUR MARAS – MORAY
Dnes pojedeme směrem k Moray, což je experimentální zemědělská terasa. Věří se, že v této fascinující oblasti si Inkové vytvořili vlastní mikroklima, aby přizpůsobili rostliny této nadmořské výšce. Následně zamíříme do solného dolu Maras, který se skládá z velkého množství malých bazénků se slanou vodou, kde každé tři dny v období sucha pracovníci napouštějí bazény slanou vodou z přírodních pramenů na vrcholu komplexu Maras. Po obědě pojedeme na nádraží Ollantaytambo, kde nastoupíme na vlak do Aguas Calientes – Machupicchu. Nocleh v Aguas Caliente – Machupicchu. (B, L)

12.den: Inca trail “1” CUSCO – KM. 82 – HUAYLLABAMBA:
Přesuneme se z hotelu na km. 82, kde se setkáme s našimi nosiči a vybavením. Náš trek začínáme v doprovodu nosičů a procházíme polosuchým terénem podél řeky Uruamba s nádhernými výhledy na zasněžené hory. Opustíme údolí Urubamba a vydáme se k řece Kusichaca do našeho prvního kempu v Huayllabambě (asi 3000 m.n.m. – 9842 n. m.). (B,L,D)
Km. 82 do Huayllabamba: přibližně 11 km / 6 hodin.

13.den: Inca trail “2” HUAYLLABAMBA – PACAYMAYO:
Po snídani se vydáme pěšky do průsmyku Warmihuañusca (4200 m – přibližně 13860 stop). Po chvilce se dostaneme na vrchol průsmyku. Z tohoto místa je možné vidět druhou stranu cesty vedoucí k ruinám Runkurakay. Na konci soutěsky se zastavíme v místě zvaném Pacaymayo (3600 m – 11181 ft.), našem druhém kempu. (B,L,D)
Huayllabamba-Pacaymayo: přibližně 7 km / 7 hodin

14.den: Inca trail “3” PACAYMAYO – PHUYUPATAMARCA
Z Pacaymayo nás čeká klikaté, ale krátké stoupání ke kruhovým ruinám Runkurakay. Nejsou tu žádné známky lidského života, jen velké lesy a prudké kopce. Po dobrém odpočinku se vydáme na cestu dolů na velmi dobře zachovalou stezku Inků. Za chvíli se dostaneme ke schodům, které vedou ke zřícenině Sayacmarca (3620 m – přibližně 11946 ft). Ze Sayacmarcy začíná kamenná cesta směřovat do džungle a pokračujeme v našem putování směrem k ruinám Phuyupatamarca. Stezka křižuje “Lago Seco”. Poté překročíme “Tunnel”, přirozenou dutinu vytvořenou sesuvem půdy, ale upravenou Inky. Dobře značené hranice Inca Trail pokračují na kopcích plných mechu a kapradí. Po překročení malého průsmyku uvidíme několik strmých schodů a pod nimi Ceremoniální centrum ruin Phuyupatamarca (3650 m – 12045 ft přibližně). Zde budeme mít náš poslední kemp. (B,L,D)
Pacaymayo – Phuyupatamarca: přibližně 5 km / 5 hodin.

15. den: Inca trail “4” PHUYUPATAMARCA – WIÑAYWAYNA – MACCHU PICCHU – CUSCO:
Začneme brzy ráno 3hodinovým trekem po stezce, dokud nedosáhneme Wiñaywayna (2700 m – přibližně 8 856 stop), hlavního archeologického naleziště po Machupicchu na stezce Inků. Čekají nás dnes výhledy na údolí Urubamba. Dále pokračujeme k Inti Punku (2 740 m – 9042 ft přibližně) Bráně Slunce, ktrá je náš poslední průchod. Po obědě (lunch box) navštívíme citadelu. Poté se vydáme dolů do města Aguas Calientes, odkud pojedeme vlakem zpět do Cusca. Příjezd do Cusca pozdě v noci. Nocleh v hotelu v Cusco(Breakfast /Lunch box)
Phuyupatamarca – Machu Picchu: 9 km / 7 hodin

16. den: ODLET.
Po snídani přesun na Cusco letiště a odlet.

Jezdíme v malých skupinách!
Jsme tak schopni zaručit vám kvalitu zájezdu a individuální přístup, který zvyšuje šanci, jak se dostat na vrchol.

 • Cena zahrnuje:

  Bolívie
  Anglicky mluvící místní průvodce
  Privátní transport dle itineráře
  Vstupy: Incahuasi ostrov, National Park Avaroa, San Juan mummies
  Ubytování dle itineráře (Quemes 1 noc, Ojo de perdiz 1 noc, Uyuni 2 noci, Sun Island 1 noc, La Paz 2 noci, Mallku 1 noc)
  Strava dle itineráře (B – snídaně, L – oběd, D – večeře)
  Letenky Lp – Uyuni – Lp
  Organizace a zajištění akce

  Peru
  Anglicky mluvící místní průvodce
  Transport dle itineráře
  Vstupné a průvodce pro CUSCO-SACRED VALLEY
  Strava dle itineráře (B – snídaně, L – oběd, D – večeře)
  Ubytování (Cusco 3 noci, Sacred Valley 3 noci, kempy IT)
  Inca Trail permit
  Inca Trail vybavení: stany, spacák, matrace, kuchyně, společenský stan, toalety (v místech povolení), stoly, židle, lékárna s kyslíkem, vysílačky
  Inca Trail průvodce, kuchař, nosiči (7 kg na účastníka)

 • Cena nezahrnuje:

  Bolívie/Peru
  Mezinárodní letenka
  Výdaje na záchranné akce
  Osobní vybavení
  Spropitné
  Náklady za změnu akce nebo dřívější ukončení
  Jiné výdaje nad rámec itineráře
  Osobní výdaje
  Storno/cestovní pojištění

V případě zájmu lze sjednat cestovní pojištění UNIQA. Storno pojištění bude připočítáno k ceně – není povinné.

Máte zájem o akci?

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.
Newsletter (nepovinné)
GDPR

Objevujte svět s námi

Nabízíme kompletní logistiku do vybraných destinací po celém světě.

Objevujte svět s námi

Nabízíme kompletní logistiku do vybraných destinací po celém světě.

Akce dle vašich představ

Expedice

Treky