Bhután

Jomolhari Trek

Náročnost

Těžký trek

Typ akce

Treky

Termín

Na objednávku

Popis akce

Vydejte se s námi na krásný Jomolhari bhútánský trek na úpatí posvátné sedmitisícovky Jomolhari 7314m. A poznejte tajemné krásy „země nekonečného štěstí“.

Bhútán je zahalen rouškou zatím neobjeveného tajemství. Ročně jej navštíví jen několik desítek tisíc turistů. Při našem objevování budeme okouzleni nejenom vysokými horami s výškou přes 7000 m při hranici s Tibetem, ale také nádhernými hluboce zaříznutými údolími s horskými bystřinami i nížinami s těžko prostupnými pralesy při hranicích s Indií. Svébytná kultura a tradice jen málo poznamenané masovou turistikou – to je Bhútán.

Trasa Jomalhari treku kopíruje počátek neméně slavného 30denního Snowman treku, který na objednávku pro vás také umíme zorganizovat. Vypravíme se i k úžasnému chrámu Tygří hnízdo. Jumalhari trek nabízí ochutnávku rozmanitosti bhútánské krajiny a kultury. Na závěr Jomolhari treku navštívíme hlavní město Bhútánu Thimphu.

Celý trek si užijeme na lehko se špičkovým servisem včetně plné penze! Jezdíme v malých skupinkách, nejčastěji do 8 lidí (max 14).

Pro zájemce organizujeme také Snowman nebo Drukpath trek!

Termín

Na objednávku

Cena za 1 os.

Na vyžádání

Na co se můžete těšit?

 • 1. den: Přílet do Kathmandu v Nepálu – ubytování v hotelu
 • 2. den: Tipy na prohlídku města – Boudhanath jedna z největších a nejznámějších budhistických stup na světě, Pashupatinath hindu klášter a obřadní místo pro kremace, Durbar Square původní královský palác.
 • 3. den: Další den na prohlídku města
 • 4. den: Přílet do Paro
 • 5. den: Paro – Shana (2820m), 14km, 5-6 hodin treku. Začátek treku prochází místními malebnými vesničkami a obdělávanými políčky. Dále trek pokračuje lesy, kde žije velmi rozmanité ptactvo a motýli.
 • 6. den: Shana – Thangthangka (3610m), 21km, 7-8 hodin. Stezka vede hustou lesní oblastí s odlehlými izolovanými usedlostmi.
 • 7. den: Thangthangka – Jangothang (4115m) 15km, 5-6 hodin. Ráno budeme postupně stoupat nádhernými údolím. Mineme Tegethang, zimní sídlo yakmenů. Zde bude i v jedné z chat podáván oběd. Cestou potkáme spoustu yaků než dorazíme do base camp Jhomolhari. Odměnou nám budou nádherné výhledy. Nocleh v kempu.
 • 8. den: Jangothang rest day – dnes se nám nabízí šance dojít až k ledovci Jhomolhari nebo k jezerům Tsho Phu v opačném směru. Nocleh v táboře.
 • 9.den: Jangothang – Thangthangka – dnes nás čeká různorodá vegetace a mnohá místa pro fotografování. Noc v kempu.
 • 10.den: Thangthangka – Shana – na cestě zpět hustým lesním porostem mineme spoustu potůčků a budeme mít možnost opět vidět místní divokou zvěř. Noc v kempu.
 • 11.den: Shana – Paro – konec treku, v Drukgyal Dzong na nás bude čekat transport do hotelu v Paro, odpočinek, večeře a nocleh.
 • 12.den: Paro – Thimphu – Po snídani odjezd na celodenní prohlídku Thimphu, večer návrat do Paro.
 • 13.den: odlet
 • Cena zahrnuje:
  Veškerý servis a strava na treku v Bhútánu včetně plné penze v běžném místním standardu (neobsahuje lahvové nápoje)
  Místní transport v Bhútánu
  Vstupy a permity v Bhútánu
  Vízum v Bhútánu 40 USD
  Voda v lahvi, vlhčené ubrousky, dezinfekce rukou
  3x ubytování se snídaní v Káthmandú
  Český průvodce, nepálský místní horský průvodce.

 • Cena nezahrnuje:
  Vstupní vízum do Nepálu 50 USD
  Letenku a letištní taxy z Prahy do Káthmandú a zpět (možno přiobjednat)
  Letenku Káthmandú – Paro a zpět
  Stravování a nápoje v restauracích v Káthmandú a na treku (mimo penze)
  Luxusní příplatek za hotely a stravu nadstandard (např. Amankora, Uma by Como, Zhiwaling Hotel, Le Meridien, Haven Resort, Hotel TajTashi…), příplatek za single pokoj.
  Osobní výdaje (telefon, internet, prádelna…)
  Tips pro nosiče
  Náklady spojené se záchranou
  Volitelný program v Káthmandú
  Cestovní pojištění.

Můžete se zúčastnit naší otevřené skupiny do max. 14 osob. V případě vašeho zájmu nám napište. Pokud máte zájem o individuální termín, napište. Ozveme se vám a domluvíme si termín a společně detaily.

Máte zájem o akci?

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.
Newsletter (nepovinné)
GDPR

Objevujte svět s námi

Nabízíme kompletní logistiku do vybraných destinací po celém světě.

Objevujte svět s námi

Nabízíme kompletní logistiku do vybraných destinací po celém světě.

Akce dle vašich představ

Expedice

Treky

Sníh

Skály

Ledy