Arménie

Výstup na horskou korunu Aragats 4095m

Náročnost

Těžký trek

Typ akce

Treky / Expedice

Termín

Červen - Září 2024

Popis akce

Pojeďte s námi objevovat Arménii. Malý hornatý stát s nádhernými horskými vrcholy, rozkvetlými loukami, divokými horskými toky v hluboce zaříznutých údolích, modravými jezery a pravoslavnými kláštery. Arménie je stát s pohnutou a velmi zajímavou historií. Překvapí vás liduprázdné hory, klid, pohostinnost a všudypřítomná lidskost a úsměvy.

Naším cílem je výstup na horskou korunu Aragats s nejvyšším vrcholem Aragac 4095m a výstup na Azhdahak 3597 m, kde se nachází jezero, které vzniklo v kráteru z tajícího sněhu. A poznávání místní bohaté kultury Arménie, turisty nedávno objevené země.

Budeme také stát ve stínu Araratu. Tu Arméni považují za biblickou horu. Ararat 5134 m n. m. mají také mimo jiné ve státním symbolu. Leží pouze kilometr od hranic v Turecku. Považují ji však za svoji vlastní, protože ji po tisíce let obývali právě oni.

Místní kultura vás překvapí svou pohostinností a přátelskostí. Jezdíme v malých skupinkách s českým a místním průvodcem, nejčastěji do 8 lidí (max 14). Zajišťujeme špičkový servis.

Termín

Červen - Září 2024

Cena za 1 os.

47 900 czk

Na co se můžete těšit?

Den 1 – V ranních hodinách příjezd do Jerevanu. Vyzvedneme vás z letiště a ubytujeme vás v hotelu. Poté se vydáme na prohlídku města. Prohlédneme si barevné náměstí Republiky, navštívíme muzeum historie Arménie, projdeme Náměstím svobody, kde se nachází budova Opery, a dále Kaskádami, odkud budeme moci vidět Ararat. Nakonec navštívíme muzeum rukopisů Matenadaran.

Den 2 – Ráno odjíždíme autem směrem k jezeru Sevan, abychom zahájili trek přes vesnici Tsaghkashen (název vesnice znamená „z květin“). Projdeme se po rozkvetlých loukách, kolem kostelů a stanů místních lidí. Trasa je dlouhá 7 km. Noc strávíme u jezera Aknalich ve stanech ve výšce 2800 mnm.

Den 3 – Expedice na Azhdahak (3597 metrů nad mořem). Autem dojedeme do srdce Gegham’s Mountains, kde začneme trekking, trvající asi 5 hodin. V tento den ujdeme 18 km. Na vrcholu Azhdahaku se nachází jezero, které vzniklo v kráteru z tajícího sněhu. Budeme moci obdivovat nádherné panorama Araratu, Aragats a jezera Sevan v pozadí. Noc strávíme ve stanech.

Den 4 – Den pro relaxaci. Sejdeme dolů do vesnice, kde si užijeme barbecue a odpočinku u bazénu.

Den 5 – Vyrážíme autem do základního tábora pod horu Aragats ve výšce 2900 metrů nad mořem. Samotný přesun nám zabere 3 hodiny. Cestou se zastavíme a můžeme obdivovat krásná panoramata a navštívíme místní kláštery.

 Den 6 – Probuzení kolem půlnoci. Po snídani odcházíme. Cílem jsou dva vrcholy v masivu Aragats – nejvyšší, západní 4095 m n. m., a jižní 3879 m n. m.  Cesta na vrchol trvá 5 až 7 hodin. Po dosažení vrcholů se vracíme do kempu na odpočinek, jídlo a nocleh.

 Den 7 – Návrat do Jerevanu na další prohlídku. Přejezd na kopec Tsitsernakaberd („Vlaštovčí kopec“), místo připomínající arménskou genocidu Turky v roce 1915. Navštívíme památník věnovaný těmto událostem a muzeum. Poté se vrátíme do města navštívit místní bazary. Budeme ochutnávat, jíst a nakupovat místní řemeslné výrobky a pochoutky.

Den 8 – Po snídani pojedeme na jih Arménie, abychom navštívili klášter Khor Virap, jednu z největších turistických atrakcí v Arménii. Klášter nabízí nezapomenutelný pohled na zasněžené svahy biblické hory Ararat. Dále je v plánu návštěva továrny a muzea na koňak Ararat s ochutnávkou (za příplatek cca 15 EUR).

Den 9 – Transfer na letiště a odlet domů.

 • Cena zahrnuje:
  Vedení českým certifikovaným horským průvodcem, místní průvodce
  Organizace na místě
  Ubytování: dle itineráře
  Stravování plná penze a ubytování v kempu a logistika po dobu treku
  Zapůjčení stanů (po 2 osobách) a karimatek
  Prohlídka měst
  Storno pojištění

 • Cena nezahrnuje:
  Letenka cca 9 000,- Kč
  Ostatní stravování ve městech
  Ostatní doprava
  Spropitné pro místní tým
  Vybavení: trekové hůlky, spací pytel
  Ostatní vstupy
  Cestovní pojištění

V případě vašeho zájmu nám napište. Ozveme se vám a domluvíme společně termín a detaily.

Ano, můžete. Ozvěte se nám a domluvíme se společně na detailech.

Máte zájem o akci?

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.
Newsletter (nepovinné)
GDPR

Objevujte svět s námi

Nabízíme kompletní logistiku do vybraných destinací po celém světě.

Objevujte svět s námi

Nabízíme kompletní logistiku do vybraných destinací po celém světě.

Akce dle vašich představ

Expedice

Treky

Sníh

Skály