Argentina / Chile

Výstup na Aconcagua 6961m

Náročnost

Extrémně težké

Typ akce

Treky / Expedice

Termín

Leden - Únor 2025

Popis akce

Aconcagua 6 961 m je nejvyšší hora celého amerického kontinentu, celé západní a jižní polokoule a také zřejmě nejvyšší trekingový vrchol světa. Aconcagua se v jazyce Inků nazývala Anco-cahuac. Tento název v kečuánštině znamená Bílá stráž.

Jedná se o horský výstup, který nelze podceňovat. Obtížnost výstupu je dána klimatickými podmínkami a vysokou nadmořskou výškou. Udává se, že klimaticky odpovídá nižším osmitisícovkám v Himálaji. Velké nebezpečí představuje především silný studený vítr, dosahující někdy rychlosti přes 150 km/hod (pověstné „Viento Blanco“). Ve vrcholových částech výstupu nad  6 000 m  je potřeba počítat  s teplotou přes den cca -20°C, vítr téměř vždy cca 50 – 70 km/h – pokud není silnější Viento Blanco, pak 150 km/h. Pro úspěšnost výstupu se hodí zkušenosti s alpskými čtyřtisícovkami nebo jinými pětitisícovkami.

Existuje několik cest, jak se dostat na vrchol And. Doporučujeme ‚Aconcagua 360°‘. Tato trasa začíná z Valle de Vacas, prochází úžasnou pastelově barevnou krajinou a pod Polským ledovcem se pak napojuje na normálku. Po výstupu tedy sestupujeme již normální cestou, zde počítejte s masou lidí, které už rychlým sestupem budeme míjet po cestě. 360tka je tedy kombinací 2 cest, které poskytují panoramatický výhled na ikonický argentinský vrchol. A další výhodou je, že kopec poznáte z obou stran. Navíc 360 umožňuje skvělou aklimatizaci a zvyšuje tím šance na dosažení vrcholu. Kromě toho je tato trasa méně přeplněná, takže zde najdete více flóry a fauny, budete moci pozorovat úžasnou krajinu pohoří And a neuvěřitelné výhledy na Polský ledovec.

Termín

Leden - Únor 2025

Cena

Na vyžádání

Na co se můžete těšit?

 • Den 01: Mendoza: Mendoza (760mnm) Transfer z letiště v Mendoze do hotelu. Kontrola vybavení a odpolední briefing v hotelu. Ubytování v hotelu.
 • Den 02: Mendoza / Penitentes (2700mnm) Brzy ráno a před odjezdem do Penitentes požádáme o permit. Přejezd do Penitentes. Ubytování v Refuge ve sdílených pokojích.
 • Den 03: Penitentes / Pampa de Leñas 2950mnm: Transfer ke vchodu do parku a začátek treku do Pampa de Leñas, který trvá asi 4-5 hodin. Kemp ve stanech.
 • Den 04: Pampa de Leñas / Casa de Piedra 3250mnm: Trek do Casa de Piedra, 6-7 h. Z tohoto místa lze vidět již na Polský ledovec. Kempování ve stanech.
 • Den 05: Velmi brzy ráno začneme s trekem s 7-8 hours, přebrodíme řeku a stoupáme po strmém svahu Relincho, který nás zavede na Inferior Plaza Argentina.
 • Den 06: Plaza Argentina Base Camp: Odpočinek a aklimatizační den v základním táboře. Dnes je velmi důležité, aby si vaše tělo udělalo čas na aklimatizaci na nedostatek kyslíku. Tento den nazýváme dnem aktivního odpočinku. Scházíme se s horským vůdcem, provedeme lékařskou prohlídku. Prohlédneme si vybavení, připravímee bagáž na další den na transport.
 • Den 07: Plaza Argentina / Camp 1 (4900mnm) / Plaza Argentina: Vynáška vybavení a jídla do Camp 1. Vynáška slouží jako aklimatizace na nadmořskou výšku. Návrat na Plaza Argentina, cesta tam trvá 6-7 hodin.
 • Den 08: Plaza Argentina Base Camp: Rest day a aklimatizace.
 • Den 09: Plaza Argentina / Camp 1 Po 4-5h treku dorazíme do Camp 1. Sestavíme tábor a poté připravíme bagáž a materiál na další den.
 • Den 10: Camp 1 / Camp 3 GUANACOS 5500mnm/ Camp 1: Přeneseme část materiálu do Camp 2. Poté se vrátíme zpět do Camp 1. Odpočinek po dlouhém dni.
 • Den 11: Camp 1: Rest a aklimatizační den.
 • Den 12: Camp 1/ Camp 3 Guanacos Route: Zahájíme výstup do Camp 2 přes Ameghino Traverse Route. Příprava bagáže na následující den do Camp 3. Odpočinek a večeře.
 • Den 13: Camp 3 Guanacos Route / Camp 3 Cólera(Normal Route) Časně ráno po snídani začneme cca 4h stoupat do Colera Camp, což je poslední tábor před výstupem.
 • Den 14: Camp 3 / Summit / Camp 3: Summit den. Velmi brzy ráno začneme stoupat a po cca 8h hodinách dosáhneme vrcholu. Nejnáročnější den celé akce.
 • Den 15: Camp 3 / Plaza de Mulas Sestup přes Plaza de Mulas cca 5h. Z této strany leze pozorovvat Aconcaguu z její západní strany. Slavnostní večeře.
 • Den 16: Plaza de Mulas / Horcones/Mendoza. Sestup do Horcones (6-7 h), poté Penitentes a poté Mendoza
 • Den 17: Mendoza. Snídaně. Transfer na Mendoza Airport. End of the services.
 • Den 18: Extra den na nepředvídatelné situace, které by bránili normálnímu průběhu programu expedice.
 • Den 19: Extra day na nepředvídatelné situace, které by bránili normálnímu průběhu programu expedice.
 • Den 20-24: přelet a program Santiago de Chile, Viňa del Mar, Valparaíso

Máte zájem o akci?

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.
Newsletter (nepovinné)
GDPR

Objevujte svět s námi

Nabízíme kompletní logistiku do vybraných destinací po celém světě.

Objevujte svět s námi

Nabízíme kompletní logistiku do vybraných destinací po celém světě.

Akce dle vašich představ

Expedice

Treky

Sníh

Skály

Ledy

SPECIALITY

Nejoblíbenější destinace